Hazırlık Komisyonu, HDP’li Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılmasına karar verdi 

ARŞİV YAZILARI
Spread the love

Haber Merkezi: Meclis Hazırlık Komisyonu, HDP’li Semra Güzel’in oy çokluğu ile dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar verdi. Güzel hakkındaki rapor Salı günü Anayasa Adalet Karma Komisyonu’na sunulacak.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında iki dosyadan dokunulmazlığının kaldırılması için oluşturulan Hazırlık Komisyonu dördüncü kez toplandı. Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Komisyon’un 20 Ocak’ta oluşturduğu Hazırlık Komisyonu’nda AKP’li Ramazan Can, Abdullah Güler ve Zeynep Gülyılmaz, HDP’li Mehmet Rüştü Tiryaki ve CHP’li Rafet Zeybek yer aldı.

Komisyonda HDP’li Güzel yerine Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, savunma yapmıştı. Bugün Güzel’in yerine bir kez daha Kerestecioğlu toplantıya katıldı. Toplantıda son sözleri alınan Kerestecioğlu, konuşması sırasında milletvekillerinin dinlememesini eleştirdi. En azından nezaketen de olsa dinlenilmesi gerektiğine vurgu yapan Kerestecioğlu, Güzel üzerinde yürütülen linç kampanyasının partilerine yönelik kapatma davasının devamı olduğunu söyledi.

Komisyon üyeleri HDP’li Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması yönünde rapor verilmesine karar verdi. Hazırlanan rapor ve şerhler 8 Şubat’ta Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Komisyon’a sunulacak.

Karma Komisyon’a gelmesi ardından belirlenecek bir günde Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması dair verilen rapor görüşülecek.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir