Topaloğlu: Mücadeleden vazgeçmeyeceğim

ARŞİV YAZILARI
Spread the love

Haber Merkezi: ESP üyesi Emrah Topaloğlu, kendini polis olarak tanıtan kişiler tarafından tehdit edilerek ajanlaştırılmak istendi.

Konuya ilişkin İHD İstanbul Şubesi’nde yapılan basın toplantısında konuşan Topaloğlu, “Ajanlaştırma ve tehdit politikalarınıza rağmen mücadelemizden vazgeçmeyeceyiğiz” dedi.

Kendilerini polis olarak tanıtan kişilerce 24 Eylül günü kaçırılan ajanlık teklifine ve tehdide uğrayan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyesi Emrah Topaloğlu için İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şube binasında basın toplantısı gerçekleştirildi.

Basın toplantısına Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Devrimci Parti Genel Başkan Yardımcısı Burcugül Çubuk ve Tutsaklarla Dayanışma İnsiyatifi (TDİ) üyesi Uğur Karadaş katıldı.

Basın toplantısında yaşadıklarını anlatan Emrah Topaloğlu, insan hakları mücadelesi yürüttüğünü belirterek “Kendilerini polis olarak tanıtan iki kişi tarafından arabaya bindirildim. Ellerinde dosya vardı ifademin olduğunu düşünerek araca bindim. Bana ajanlık teklif ettiler. Yürüttüğün mücadeleyi bırak sana daha iyi bir yaşam kuralım dediler” diye aktardı.

Kaçıran kişilerin “Yürüttüğün çalışmayı bırak yoksa seni Belgrad Ormanı’na götürüz diye tehdit ettiler” diye kaydeden Topaloğlu, mücadeleden vazgeçmeyeceğini vurguladı.

ESP adına konuşan Hüseyin İldan, ajanlaştırma ve kaybetme politikası AKP-MHP faşist bloğunun izlediği sömürgeci savaş siyasetinin yansıması olduğuna dikkat çekti.

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, mafya yöntemi kullanan bir iktidar ile karşı karşıya olduklarına ifade etti. Kenanoğlu, “Bu zamana kadar çok arkadaşımız bu şekilde kaçırıldı. Kendi saltanatlarını sürdürebilmeleri için ülkenin karanlık bir zeminde yürümesi gerekiyor. Demokratik bir yönetim onların iktidarının sonu anlamına geliyor” dedi. Kenanoğlu, “Bu tür saldırıların karşısında olacağız” diye konuştu.

TDİ adına konuşan Uğur Karadaş ise “Devlet ne zaman bir yönetememe krizi yaşasa toplumun ilerici, dinamik kesimlerine yöneliyor” dedi. Bu saldırının sosyalist kimliğe yönelik olduğunu ifade eden Karadaş, “Eskiden karanlık yerlerde yürütülen bu politika şimdi daha açık bir şekilde yürtülüyor ve arkasında olan iktidardan güç alıyor” diye kaydetti.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir