Türk devleti Şengal’i bombaladı: 2 kişi yaşamını yitirdi

ARŞİV YAZILARI
Spread the love

Haber Merkezi: İşgalci Türk devletinin Şengal merkezde bulunan Eski Çarşı’ya yönelik düzenlediği hava saldırısında 2 kişi yaşamını yitirdi, bir kişi ise yaralandı.

Türkiye’ye ait savaş uçakları, Şengal merkezde bulunan Eski Çarşı yakınlarına hava saldırısı düzenledi. Rojnews’in haberine göre, sivil bir araca yapılan saldırıda 2 kişi yaşamını yitirdi, bir kişi ise yaralandı. Yaşamını yitirenler ve yaralılar Şengal Hastanesi’ne kaldırıldı.

Saldırıya tepki gösteren çok sayıda Şengal’li hastane önünde toplandı.

Irak Başbakanı Mustafa Kazımi’nin Şengal ziyareti öncesi yapılan bombardıman dikkat çekti. Irak güçleri de saldırının olduğu alana gitti.

SALDIRIYA TEPKİ

Rojnews’e konuşan Irak Parlamentosu Savunma Komitesi Üyesi Elî El Xanımi, saldırıyı sert bir dille kınadı. Eli El Xanimî, “Türkiye Irak Başbakanı Mustafa Kazımi’nin gözleri önünde Şengal’i bombaladı. Bu saldırı, Türk devletinin hiçbir şekilde Irak’ın egemenlik haklarına saygı duymadığını ispatlıyor” dedi.

Türkiye, 30 Haziran’da da Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile Şengal Dağı’nda bulunan Serdeşt Kampı çevresini bombalamıştı.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir