Putin’e yakınlığıyla bilinen Aleksandr Dugin’in kızı öldürüldü

5KITA HABER ARŞİVİ3
Spread the love

Haber Merkezi: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “beyni” diye nitelendirilen ve Putin’e yakınlığıyla bilinen Siyaset Uzmanı Aleksandr Dugin‘in kızı Daria Dugina, içinde bulunduğu araca yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu öldü. 

Rusya’daki muhalif gazetesi Novaya Gazeta’ya göre patlama, başkent Moskova yakınlarında Bolshiye Vyazemy köyünde meydana geldi. 

Haber ajansı TASS’a konuşan Dugina’nın arkadaşı Andrey Krasnov, saldırının Aleksandr Dugin’e yönelik olabileceğini ileri sürdü şöyle dedi:  “Bu, babasının arabasıydı. Darya başka bir araba kullanıyordu ama bugün babasının arabasını aldı, Alexander farklı bir yoldan gitti. Anladığım kadarıyla, Alexander ya da muhtemelen ikisi birlikte saldırını hedefindeydi.”

Rusya’daki bir medya kuruluşu 112, Dugin ve kızının Moskova yakınlarında bir etkinliğe katıldıklarını ancak son dakikada ayrı gitmeye karar verdiklerini belirtti. 

Rusya’nın özerkliğini tanıdığı Donetsk yönetiminin lideri Denis Puşilin ise Telegram kanalından yaptığı açıklamada, Ukrayna’yı suçladı. Puşilin, “Ukrayna rejiminin teröristleri, Aleksandr Dugin’i ortadan kaldırmaya çalışırken kızını öldürdü” dedi. 


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir