Başkan Gonzalo’nun naaşı yakıldı 

KITALARDAN MÜCADELE ÖLÜMSÜZLERİMİZ
Spread the love

Haber Merkezi: Peru Komünist Partisi kurucusu ve kuramcısı Başkan Gonzalo 29 yıllık ağır tecritle tutulduğu hapishanede tedavisi engellenerek faşist devlet tarafından katledildi. Gonzalo’nun naaşının ailesi ve yoldaşlarına teslim edilmesini kabul etmeyen faşist Peru devleti başkanın naaşını yakarak küllerini yok etmek istedi. Başkan Gonzalo’nun külleri okyanusları aşıp ulaştığı her kara parçasını kızıllaştırmaya devam edecek.

11 Eylül sabahı ölümsüzleşen Başkan Gonzalo’nun naaşı 24 Eylül Cuma sabahı Deniz üssü hapishanesi hastanesinin krematoryumunda yakılarak külleri yok edildi. Krematoryuma hiç kimse alınmazken, burjuva-feodal medya temsilcileri (CNN gibi) yakılma olayını görüntüledi. Krematoryumda ayrıca Cumhuriyet savcılığının temsilcileri ile İçişleri ve Adalet bakanı Aníbal Torres ile Terörle Mücadele Müdürlüğü başkanı General Oscar Arriola’nın da olduğu belirtildi.

Başkan Gonzalo’nun hayatını kaybetmesinin ardından Peru Kongresi “terör suçluları”nın cenazelerinin yakılmasına dair yasayı 17 Eylül’de onayladı ve 13 günün ardından Gonzalo’nun cenazesini yaktı.

Başkan Gonzalo’nun eşi ve PKP kadrolarından Elena İparraguirre’nin cenazeyi teslim alma ve tören yapma talepleri uydurma bahanelerle 15 Eylül’de reddedilmişti.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir