Çinli Askerler “Kendini İmha Modu” Olan Dijital Savaş Cihazı ile Donatıldı

KITALARDAN
Spread the love

Tibet Askeri Bölgesi’ndeki Çinli askerlerin yakında savaş teçhizatlarına gömülü yeni dijital sistemlerle donatılacağını açıkladı. 

Çinli askerler miğferlerde uydu antenleri, yeni gece görüş gözlüğü ve koldaki dijital kontrol terminali ile donatılacak. Ayrıca gelişmiş vücut zırhı, yeni bir navigasyon cihazı, kişisel radyo, kamera modülü, ses dönüştürücü, bilgi işleme ve güç kaynağı modülü alacaklar. 

Yükseltmeler olağandışı bir şey gibi görünmese de, yeni savaş teçhizatının “kendi kendini yok etme modu” ile donatılacağı belirtildi. 

Daha da önemlisi, bu sistem kendi kendini yok eden bir cihazla donatılmıştır. Bir asker ciddi şekilde yaralanmış ancak yakalanmak istemiyorsa, kendini yok etme cihazını devreye sokmak sadece askerin haysiyetini korumakla kalmayacak, aynı zamanda düşman bu sistem hakkında herhangi bir bilgi alamayacaktır. Lu medyası açık bir şekilde şöyle yazdı: “Başka bir kendi kendini yok eden yöntem tabur düzeyindeki komuta merkezindedir. Komutan ekranda tek bir askerin diğer birliklerden daha uzakta olduğunu görürse, ancak emirle iletişime geçilemez. Askerseniz, kendi kendini yok etmeyi de başlatacaktır. ” -NDTV 

Kendi kendini imha modunun komutan tarafından uzaktan tetiklenerek askerin “askeri saygınlığını korumasına” ve bilgi sızıntısını önlemesine izin verildiğinden bahsedildi.

Birçok asker, askerlerin üstler tarafından tetiklenebilecek patlayan bombalarla donatılmasından öfkelendi. Bazı askerler: “Bu bir insan bombası değil mi?”

Askerler ayrıca: “Bu çok acımasız. Takımdan uzak durun ve komutan tarafından patlatılsın. Bu, gelecekteki operasyonlar için tipik bir kontrol tekniğidir. Askerlerin kaçmasından, ölmüş gibi davranmasından ve isyan etmekten korkuyorlar.”

Bir başka asker, “Geçmişte Çin kızıl ordusu her askerden kendisine bir el bombası tutmasını istedi. Yakalanmadan önce pim çıkarılırdı ve düşmanla birlikte ölünürdü. Buna ‘Şanlı Bomba’ deniyordu”.

Kaynak:zerohedge.com


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir