Filistin. Filistin Direnişi fraksiyonlarının ortak manevraları devam ediyor

KITALARDAN SİLAHLARIN ELEŞTİRİSİ
Spread the love

Al Mayadeen’in bildirdiğine göre, Filistin Direnişi’nin “El-Rukn El Şadid 2” fraksiyonları arasındaki ortak eğitim manevralarının birkaç gün sürmesi planlanıyor.

Ortak eğitimler, Direnişin tüm fraksiyonları arasında deneyim alışverişinde bulunmak, homojenliğe ulaşmak, kavramları birleştirmek ve görevlerin uygulanmasını verimli ve yetkin bir şekilde hızlandırmak için birden fazla askeri tatbikata tanıklık edecek.

Bu bağlamda Hamas hareketi, Direnişin güç biriktirmeye devam ettiğini ve Filistin halkına karşı işgalin artması karşısında durmakta durmayacağını belirtti.

Şimdiye kadar, Filistinli fraksiyonların ortak tatbikatlardaki bazı faaliyetlerini gösteren görüntüler yayınlandı.

Filistin’deki Direniş Komiteleri Medya Ofisi Müdürü Muhammed El Buraim (Ebu Mücahit), “El-Rukn El Şadid 2” tatbikatlarının Filistin halkını korumak için güç ve hazırlık biriktirmeye geldiğini değerlendirdi.

Başbakan, tatbikatların “direniş fraksiyonları arasındaki saha birliği imajını da yansıtmaya çalıştığını” da sözlerine ekledi.

Daha önce, Filistin Direnişi fraksiyonlarının Müşterek Harekat Odası Pazar günü El-Rukn El Şadid 2 ortak askeri tatbikatlarının devam ettiğini duyurdu.

Kaynak: Al Mayadeen


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir