Ludwigsburg’da Otobüs Şoförleri Uyarı Grevinde

KITALARDAN
Spread the love

Gazetemiz Devrimci Demokrasi okurlarından aldığımız bilgiye göre, Ludwigsburg ve çevresinde ki yaşam alanlarına yolcu taşıyan toplu taşıma araçları şoförleri; son derece riskli şartlarda kamu görevi yapmaları yanısıra özlük hakları ve ücret artışı noktasında taleplerine kulak vermesi için sendikal örgütlülükleri olan Verdi sendikasının oluru ile uyarı grevi yapmak üzere çağrı yaptıkları ve dayanışma beklediklerini iletmişlerdi. Sabahın erken saatlerinde işbaşı yapmaya ve arkadaşlarının uyarı grevine katılmayı düşünmeyen bir grup Şoför de daha sonra kontak kapamış ve dayanışma içinde uyarı grevine katılmışlar. Bu konuda duyarlı davranan Stuttgart’ın en eski kültür ve demokratik kitle kurumu Tohum Derneği adına bir dayanışmacının aktarımıyla noktalayalım haberi.

”Ludwigsburg ve çevresi otobüs şoförlerinin daha iyi iş koşuları ve ücret talebi ile Verdi sendikasına bağlı otobüs şöförleri uyarı grevi gerçekleştirdi.

Bu sabah saat 4.30 da Ludwigsburg Hauptbahanhof’da toplanan şöförler ve dayanışmacı olarak katılan Tohum kültür derneği üyeleri olası çalışmak isteyen şöförleri ikna ederek otobüslerin hareket ettirmedi. Çeşitli bahaneler gerekçe gösterilerek çalışmak isteyen şöförlere, otobüslerin çalışması halinde isteyerek yada istemeyerek bunun grev kırıcılığı olacağını anlatarak ikna etti.

Verdi sendikasında işyeri temsilciliği yapan Erdal Karakaplan şoförlere karşı son derece saygılı ve ikna edici konuşmasıyla şoförler üzerinde olumlu etki biraktı. Oraya çalışmak için gelen şoförlerin tamanına yakın uyarı grevine uyarak emekçilerin birlik olunca neleri başardıklarını deneyimlediler. Saat 7.30 da uyarı grevi sonlandırıldı.

Yaşasın işçilerin örgütlü mücadesi! Birlik mücade zafer!”


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir