Tanzanya’daki uçak kazasında en az 19 kişi öldü

DÜNYA
Spread the love

PrecisionAir, Bukoba için Darüsselam şehrinden kalkan PW 494 sefer sayılı uçuşun iniş yapmaya çalışırken bir kazaya karıştığını söyledi.

Başbakan Kassim Majaliwa, Tanzanyalı bir havayolu şirketi Precision Air uçağının Victoria Gölü’ne 39 yolcu (reşit olmayanlar dahil) ve dört mürettebat üyesiyle düşmesinin ardından Pazar günü en az 19 kişinin öldüğünü doğruladı.

Majaluwa, Darüsselam’dan uçağın inmesinin planlandığı Bukoba havaalanına vardıktan sonra kalabalığa “Tüm Tanzanyalılar bu kazada hayatını kaybeden 19 kişinin yasını tutmak için sizinle” dedi.

Bölge polis şefi William Mwampaghale Bukoba havaalanında gazetecilere verdiği demeçte, uçağın “havaalanından yaklaşık 100 metre uzakta suya” düştüğünü söyledi.

Hier klicken, um den Inhalt von Twitter anzuzeigen.
Learn more in Twitter’s privacy policy.

Daha önce, yerel havayolu şirketi PrecisionAir, Twitter’da, Victoria Gölü sınırındaki Bukoba havaalanına gitmek üzere Darüsselam şehrinden kalkan PW 494 sefer sayılı uçağın iniş yapmaya çalışırken bir kazaya karıştığını söyledi.

Aksilik bölgesine bir kurtarma ekibinin seferber edildiğini ve önümüzdeki saatlerde daha fazla bilgi vereceğini de sözlerine ekledi.

Kagera Bölge Polis Müdürü William Mwampaghale gazetecilere verdiği demeçte, “PrecisionAir yolcu uçağında bir kaza oldu … Havaalanına yaklaşık 100 metre mesafede suya düştü.”

Kaynak:telesurtv.net


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir