Amasra’da maden ocağında patlama: Mahsur kalan işçiler var!

EMEK HABER ARŞİVİ3 İŞ CİNAYETLERİ
Spread the love

Haber Merkezi: Bartın’ın Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde saat 18.45 sıralarında yeraltında patlama meydana geldi. Olay yerine AFAD, itfaiye ve çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

Yer altında çok sayıda işçilerin olduğu bilgisi paylaşılırken, maden ocağından çıkan işçi, “Hiçbir şey bilmiyoruz. Toz-duman oldu, ne olduğunu bilmiyoruz, gözükmedi. Kendi imkanlarımla çıktım. Patlama büyük ihtimalle de tam olarak, yani biz biraz geride olduğumuzdan dolayı sadece basınç oldu. Basınçtan dolayı toz kütlesi oldu, göz gözü görmedi” dedi.

Patlamayı haber alan çalışanların yakınları ise maden ocağına geldi. Çalışmalar sırasında bazı işçiler ocaktan çıkarıldı. Bir işçi arkadaşlarından destek alarak yürürken, durumunun iyi olduğunu söyledi. Mahsur kalan işçilerin kurtarılması için çalışmalar devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bartın Amasra’daki patlamada hayatını kaybeden işçilerin sayısının 22’ye yükseldiğini, yaralılardan 8’inin tedavisinin yoğun bakımda sürdüğünü açıkladı.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir