Bayrampaşa halinde işçiler iş bıraktı

EMEK HABER ARŞIV2
Spread the love

Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hal işçileri, kötü çalışma koşulları ve düşük ücret dayatmasına karşı iş bıraktı

Bayrampaşa Hali’nde işçiler iş bıraktı

İstanbul Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’nde çalışan işçiler, sigortalarının yatırılması, sosyal haklarının verilmemesi yanı sıra hal açılış ve kapanış saatlerinin belirlenmesi ve ücretlerinin artırılması talebiyle greve başladı. Grev kararı alan işçiler halde basın açıklaması yaptı. Burada söz alan işçi Hakan Etemoğlu, haklarını savunmak için greve gittiklerini belirtti. Taleplerini hal müdürüne ve sendikalara aktardıklarını ifade eden Etemoğlu, bir sonuç alamadıklarını söyledi. Ethemoğlu, “Bizde bundan dolayı greve girdik” dedi.

Etemoğlu, günde 15-17 saat aralığında zor şartlar altında çalıştıklarını, her şeye zam geldiğini ve bu nedenle geçinemediklerini dile getirdi. Ekonomik krize dikkati çeken Etemoğlu, “Bizim ücretlerimiz yükseleceğine geriledi. Burada çalışan 6 bine yakın elaman var. Bizim sağlık sigortamız yok. Sağlık ocağımız yok. Birimiz buralarda bir kaza geçirsek kimse müdahale edemeyecek. Bir ambulans gelene kadar iş işten geçecek. Ondan sonra sergi sahiplerine ve hal müdürüne birçok defa taleplerimizi aktardık ama olumlu karşılamadılar. Biz de bundan sonra ne geriyorsa onu yapacağız” diye konuştu.

Hal işçileri, daha önce taleplerine dair verilen hiçbir sözün tutulmadığını ve taleplerinin karşılanana kadar indirme ve boşaltma işlemlerini yapmayacaklarını paylaştı. İşçiler, yaptıkları açıklama ardından hal içinde beklemeye başladı.

Kaynak: Sendika.org/Mezopotamya Ajansı


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir