Çorap işçilerinin hak mücadelesi yayılıyor

EMEK
Spread the love

Haber Merkezi: İstanbul’da Alpin Çorap işçilerinin direnerek talep ettikleri hakları kazanmasının ardından Şimşek Çorap ve Erdal Çorap işçileri de ücret artışı talebiyle iş bırakma eylemi başladı.

İşçi sınıfının son dönemlerde başlattığı mücadele birçok sektörde yayılarak devam ediyor. İstanbul’daki Alpin Çorap işçileri geçtiğimiz günlerde başlattıkları hak mücadelesini kazanarak taleplerini aldılar. İşçilerin bu kazanımı aynı sektördeki işçileri de harekete geçti.

Deriteks Sendikası’nca yapılan açıklamalarda Erdal Çorap ve Şimşek Çorap işçilerinin de hak mücadelesine başladığını duyurdu.

Sosyal medyadan yapılan iki açıklama şöyle:

“Çorap İşçileri birleşerek direnerek kazanıyor. Deriteks’te örgütlenen Şimşek Çorap’ta patronun en son 5600 den başlayan ücret talebi ikramiye ile 6.500 TL çıktı, teklif kabul edilmedi 7.000 talep eden işçiler, fabrikada işi durdurdu.”

“Yine sendikamıza yol yürümeyi seçen Erdal Çorap işçileri de ‘Hakkımız olanı alana dek mücadeleye devam’ dedi. Verilen tekliflerin düşüklüğü nedeni ile görüşmeler bir sonraki güne bırakıldı.”

Hier klicken, um den Inhalt von Twitter anzuzeigen.
Learn more in Twitter’s privacy policy.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir