İnşaat işçileri direndi, kazandı

EMEK HABER ARŞİVİ3 MÜCADELE
Spread the love

Haber Merkezi: Gasp edilen hakları için eylemler düzenleyen İstanbul’daki Finans Merkezi şantiye işçilerinin direnişi kazanımla sonuçlandı.

DİSK’e bağlı Dev Yapı-İş ve İnşaat İş’in İstanbul’daki Finans Merkezi şantiyesinde gasp edilen hakları için sürdürdükleri mücadele, kazanımla sonuçlandı.

Ödenmeyen maaşlar, fazla mesai ücretleri ve eksik yatan sigortalar için direnen işçiler gözaltına alınmıştı. İşçiler patrona ait bir AVM’de de eylem yaparak hakları için mücadeleye devam edeceklerini vurgulamışlardı. İşçilerin mücadelesi sonucu arabuluculuk görüşmelerinde patron işçilerin alacaklarını verdi.

EYLEM ÇAĞRISI MASAYA OTURTTU

Finans Merkezi şantiyesinde bir diğer kazanım ise Limak’ın taşeronluğunu da yürüten KSK ve Kiazom işçilerinin oldu. Eylem çağrısı yaptıklarını ifade eden Dev Yapı-İş Genel Sekreteri Nihat Demir, çağrının ardından işverenlerin kendilerine ulaştıklarını ve masada kazanım elde ettiklerini ifade etti. Demir, işçilerin cumartesi öğleden sonra çalıştırılması durumunda bunun fazla mesai sayılacağını da kabul ettirdiklerini ve bunun önemli bir kazanım olduğunu ifade etti.

Sendika.orgSpread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir