“İşçiler işe alınana kadar yanlarında olacağız” BEDPlatformu

EMEK
Spread the love

Bolu TÜVTÜRK’te çalışırken DİSK Nakliyat-İş Sendikası’na üye oldukları için “iyi niyet ve ahlak kurallarına aykırı davranış” anlamına gelen kod 29 ile haksız bir şekilde işten çıkartılan işçilere Bolu Emek ve Dayanışma Platformu destek ziyaretinde bulundu.

Medya14.Net’in haberine göre, ziyarette işçilerle bir araya gelen Emek ve Dayanışma Platformu üyeleri adına açıklamalarda bulunan Zehra Kulalı Gezici, sendikalı olduktan sonra kod 29 ile işten çıkarılan işçilerin haklı mücadelesinde sonuna kadar destek olacaklarını belirtti.

İşçilerin direnişi 7’nci gününde devam ediyor

Araç muayene istasyonu TÜVTÜRK’ün Bolu şubesinde 12 yılı aşkın süredir çalışan 3 işçi geçtiğimiz aylarda Nakliyat-İş Sendikası’na üye olduktan sonra “iyi niyet ve ahlak kurallarına aykırı davranış” anlamına gelen kod 29 ile haksız bir şekilde işten çıkartıldı. 25 Şubat tarihinden itibaren istasyon önünde greve başlayan işçilerin mücadelesi 7. gününde devam ediyor.

Mücadelenin 7. gününde işçileri istasyon önünde ziyaret eden Bolu Emek ve Dayanışma Platformu üyeleri, işçilerin asla yalnız olmadığını ve işe geri alınana kadar arkalarında değil yanlarında olacaklarını ifade etti.Ziyaretten memnun kaldıklarını kaydeden işçiler, işveren tarafından haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldıklarını sendikalaşmanın anayasala bir hak olduğunu ve bu hakkı sonuna kadar savunacaklarını ifade etti.

Kaynak:sendika.org


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir