Kolombiya madenindeki patlamada en az 15 işçi kayıp

EMEK HABER ARŞIV2
Spread the love

Maden, Güney Amerika ülkesinin orta doğusunda yer alan Bocayá departmanındaki Hormezaque de Tasco köyünde yer almaktadır.

Ulusal Madencilik Ajansı’nın (ANM) haberine göre, Kolombiya’nın orta doğusunda yer alan Bocayá departmanının kırsal bir bölgesinde bulunan La Chapa madeninde Cumartesi günü meydana gelen patlamada en az 15 kayıp yaşandı.

ANM’ye göre, kurtarma çalışmalarında yardım kuruluşları bölgede bulunuyor.

Taraf Twitter mesajında, “Yardım kuruluşları, Nobsa Maden Kurtarma ekibi, Ulusal Polis ve İtfaiyeciler ile kurtarma çalışmalarına başladık.” dedi. Nobsa’dan iki mühendis çağrıldı, iki takım mekaniği ve Ubaté’den bir mühendis ve bir takım tamircisi transfer edildi.

ANM, acil durum tam olarak bilinmez gerekirse Caldas ve Cúcuta’dan ekiplerin taşınacağını açıkladı.

Yerel medya, olayın yerel saatle 18:00 (Tsİ 23:00) sularında madenin içinde gerçekleştiğini ve en az altı cansız bedenin kurtarıldını bildiriyor.

Bocayá Valisi Ramiro Barragán, “Socha ve Tasco arasındaki kömür madeninde mahsur kalan madencilerin kurtarma çabalarını desteklemeye açığız” dedi.

Yerel medya, kaybolan 15 kişinin altı cansız bedeninin bulunduğunu, ancak bilgilerin henüz resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadığını belirtti.

Kaza, Bocayá’nın aynı bölümündeki Samacá belediyesindeki Carbodiamante madeninde bir patlama sonucu ölen beş madencinin kurtarılmasından birkaç gün sonra meydana geldi.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir