MEB’na yürüyecek eğitimcilere polis engeli

EMEK HABER ARŞİVİ3
Spread the love

Haber Merkezi: Melli Eğitim Bakanlığı’na yürümek isteyen eğitim emekçilerine polis engeli. Eğitim Sen Genel Merkezi’ni ablukaya alan polis, eğitimcilerin yürümesine izin vermiyor.

Yeni eğitim ve öğretim sezonunun açılmadan “Öğretmenlik Meslek Kanunu iptal edilsin” demek için Milli Eğitim Bakanlığı’na yürüyecek olan öğretmenler Eğitim Sen Genel Merkezi’nden çıkarılmıyor.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), yeni eğitim ve öğretim yılının açılışından önce öğretmenlerin ve eğitim sisteminin çeşitli sorunlarına dikkat çekmek ve taleplerini yinelemek için Milli Eğitim Bakanlığı’na yürüyecekti.

Öğretmenlik Meslek Kanunu’na öğretmenler arasındaki ayrımı derinleştirmesi ve öğretmenlerin asıl sorunlarına çözüm olmaması yönünden karşı çıkan Eğitim Sen, kanunun iptal edilmesini ve uluslararası anlaşmalarla belirlenen ilkeler doğrultusunda bir kanun hazırlanmasını talep ediyor.

Eylem öncesinde polis Ankara Cinnah’ta bulunan Eğitim Sen Genel Merkezi’ni ablukaya aldı. Milli Eğitim Bakanlığı’na yürüyecek olan öğretmenlerin sendikadan çıkışına izin verilmiyor.

Hier klicken, um den Inhalt von Twitter anzuzeigen.
Learn more in Twitter’s privacy policy.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir