Avukatlar delil karartmaya karşı nöbette

HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremde yıkıma uğrayan Hatay’da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Enkaz altında kurtarılmayı bekleyen insanların olduğu belirtilirken, bu sabah depremin 7. gününde enkazdan yaralı kurtarılanların görüntüleri medyaya yansıdı.

Hatay’da yıkılan binaların müteahhitleri yurtdışına kaçmaya çalışırken gözaltına alındı. Çağdaş Hukukçular Derneği Avukatları, yıkılan binaların müteahhitleri, bürokratların ıslak imzalarının bulunduğu klasörleri korumak için Yapı Denetim ve Yapı Malzeme Şube Müdürlüğü’nde nöbet tutmaya devam ediyor.

Avukatlar, Hatay’da bulunan Yapı Denetim binasının içinde bulunan depremin sorumlularını ortaya çıkarma ve yargılama konusunda delil niteliği taşıyan belgeler için nöbet tutuyor.

Avukat Bedia Büyükgebiz, sosyal medya hesabından Hatay’da yer alan Yapı Denetim ve Yapı Malzeme Şube Müdürlüğü için yıkım kararı çıktığını, müdürlükte yapılara ilişkin zemin basınç dayanımlarıyla ilgili ıslak imzalı resmi evraklar olduğunu söyledi.

Büyükgebiz, yapılan işlemin delil karartmaya girdiğine dikkat çekti. Büyükgebiz ayrıca Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın ‘olur’ verdiği ıslak imzalı tutanağı paylaşarak meslektaşlarıyla yıkım işlemlerini durdurmaya çalıştıklarını ancak bölgeden ayrılmak zorunda olduklarını aktardı.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir