Bakandan derdini anlatan köylüye hakaret: “Sen daha adını söyleyemiyorsun” 

GIDA TARIM HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Ekonomik krizle birlikte girdi fiyatlarının altında ezilen küçük üretici çiftçiler, bir yandan toprağından kopmamaya çalışırken, diğer yandan devletin çözüm bulmasını beklemekte. Osmaniye’de çiftçileri dinleyen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, derdini anlatmak isteyen çiftçiye, “Sen daha adını söyleyemiyorsun” diyerek hakaret etti.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Osmaniye’de Akdeniz Kahramanmaraşlılar Federasyonu’nu ziyaret etti. Ziyaret sırasında, sulama konusundaki sorunlarını anlatan Osmaniyeliye yanıt verirken, “Sen daha adını söyleyemiyorsun” diyerek hakaret etti.

Sorunlarını anlatan çiftçi, “Sayın Bakanım, Düziçi’nin sulamasıyla ilgili… Sayın milletvekillerim burada… Dedemden kalan bir su var orada. Ben çocukluğumda iyi hatırlıyorum. Bu göletimiz ne olacak? Biz yanıyoruz” dedi.

Bakan Vahit Kirişci ise, “Daha adını bile söyleyemiyorsun… Bir de dedemden kaldı bilmem ne” dedi.

Bunun üzerine adını söyleyen çiftçi Kirişci’ye, “Ben İbrahim Kalencik. Ökkeş amcanın kaynı. Eski köy işletmelerinin şefi, Düziçi zabıta müdürü, çiftçi. Ufak da olsa çiftçi. Yardımınızı bekliyoruz” dedi.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir