Bekaert’te grev kazanımla son buldu

EMEK HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Cumhurbaşkanı tarafından grevleri yasaklanmasına rağmen greve giden Bekaert işçilerinin grevi 18. gününde kazanımla son buldu.

Dün gece geç saatlerde Bekaert İzmit fabrikasında anlaşma sağlandığı duyuruldu. Hafta başından beri süren görüşmelerin sonucunda alınan bilgiye göre en düşük saat ücreti 75 TL, en yükseği 90 TL oldu. 

Birleşik Metal-İş ise şu paylaşımı yaptı:

“Bekaert grevimiz başarıyla sona erdi.

13 Aralık 2022 günü başlayan grevimiz 18. günün ardından, bugün saat 23.00’de yapılan anlaşma ile sona erdi. Anlaşma öncesi, gelinen aşama hakkında işçilere bilgi verildi, işçilerin onay vermesi üzerine grev sona erdirildi ve anlaşma tutanağı imzalandı. Ücret zammı olarak İlk 6 aylık dönem için işveren yüzde 50 oranında artış önermişti ve bu oranın işçiler tarafından kabul görmemesi üzerine başlayan grevimiz sonrası ilk 6 aylık dönem için yüzde 84,83 oranında zam alındı. Diğer 6 aylık dönemlerde ise enflasyon artı 2 2 puan şeklinde zam uygulanacak. Sosyal haklarda ise ilk yılı için yüzde 100 oranında artış elde edildi. Grev nedeniyle ücretlerde bir kesinti yapılmayacak.”


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir