Dayanışma gönüllülerine polis saldırısı: 10 TKP üyesi gözaltına alındı

HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Dün Maraş Pazarcık ilçesinde halkla dayanışma adına kurulan Kriz Koordinasyon Merkezi’ne kaymakamlık tarafından kayyım atanmasından sonra, akşam geç saatlerde Osmaniye’de 10 TKP üyesi gözaltına alındı.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), Maraş merkezli depremden yıkımı yaşayan Osmaniye’de polis saldırısı sonucu 10 üyelerinin gözaltına alındığını duyurdu.

TKP, yaşanan gözaltılara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Dün akşam geç saatlerde Osmaniye’de dayanışma noktalarından birine çok sayıda polis tarafından “AFAD malzemelerinin çalındığı” iddiasıyla girilip zor kullanılarak ve iletişim hakları kısıtlanarak 10 arkadaşımız gözaltına alındı.

Gece boyunca yaşadığımız hukuksuzluk günlerdir yaşadığımız acının yanında hafif kalır. Hukukçularımız, yöneticilerimiz bölgede ve kamuoyunu düzenli bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bazen sözcükler yetmiyor yaşadıklarımızı anlatmaya. Ama şunu bilin öfkemiz büyüyor, kimsenin kendinde hissetmediği o büyük sorumluluğu bugün TKP’nin her üyesi, gönüllüsü, dostu kalbinde, aklında hissediyor. Ne bu tür kirli oyunlar ne de bizim paramızla ortalığa saçmaktan utanmadığınız zenginlikler düzeninizi koruyacak. Bu günlerin hesabını mutlaka soracağız, hakettiğimiz bir yaşamı kurmak için!

Gözaltına alınan 10 arkadaşımız derhal serbest bırakılsın!”


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir