Deprem bölgesinde çalışmalara katılan gönüllüler işten atılıyor!

EMEK HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Maraş merkezli depremde yıkımı yaşayan 11 kente ilk ulaşanlar gönüllüler, demokratik kitle örgütleri oldu. Deprem bölgesine dayanışma çalışmalarına karılmak için giden birçok işçi farklı bahanelerle işten atıldı.

İstanbul Esenyurt’ta faaliyet yürüten Piya Gıda Coca Cola dağıtım şirketi, deprem bölgesinde çalışmalara gönüllü katılan çalışanı Ümit Şimşek’i yıllık iznini talep ettiği hâlde evrakta sahtecilik yaparak işten attı.

6 şubat depremi sonrası, deprem bölgesine sınıf kardeşleri ve yoksullarla dayanışmaya giden işçi ve emekçiler patronlar tarafından tazminatsız işinden ediliyor. Patronlar deprem anında ve sonrasında halkımıza karşı suç işlemeye devam ediyor. Dayanışma faaliyetinde bulunan emekçileri yaşam hakkından men eden bu tutum aynı zamanda depremin faili devletin ve patronların kârı için milyonlarca insanı adına “kader” denilen cinayetle katlettiği gerçeğini bir kez daha gözümüze sokuyor. Deprem bölgesine halkımızla dayanışmaya giden işçilerin patronlar tarafından işten atılması açıkça acımızla, yaşam kaygımızla dalga geçmektir. 

Teşhir ediyoruz. Basın açıklamasına halkımızın bütün duyarlı kesimlerini davet ediyoruz.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir