Dersim’de 3 HPG gerillası ölümsüzleşti

HABERLER KÜRDİSTAN.
Spread the love

Haber Merkezi: HPG BİM tarafından yapılan açıklamada Dersim’de Türk ordusuyla 23 ve 24 Aralık 2022 tarihinde yaşanan çatışmalarda Dersim Eyalet Komutanı Yaşar Botan, Dersim Eyalet Komutanlığı Üyesi Şevger Semsûr ile Arjîn Sarya’nın ölümsüzleştiğini duyurdu.

HPG Basın İrtibat Merkezi tarafından yapılan açıklamada ölümsüzleşen 3 gerillaya ilişkin şunlar belirtti:

“Dersim alanındaki güçlerimize dönük işgalci Türk ordusunun saldırıları yoğun bir biçimde sürmektedir. Kış ve bahar sürecinde de saldırılarını sürdüren işgalciler ile güçlerimiz arasında 23 ve 24 Aralık 2022 tarihinde temas yaşanmış, bu temas daha sonra çatışmaya dönüşmüştür. Saatlerce süren bu çatışmada büyük bir cesaretle savaşan Dersim Eyalet Komutanlığı Üyesi Şevger Semsûr ile Arjîn Sarya yoldaşlarımız şehadete ulaşmıştır. Bu çatışmalarda işgalcilere ağır darbe vurarak, düşmanın içinden sağlam çıkmayı başaran Dersim Eyalet Komutanı Yaşar yoldaşımız, 1 Mart 2023 günü yine düşmanla çatışmaya girmiştir. Partimiz PKK’ye katıldığı ilk günden itibaren daima fedailik çizgisinde bir yürüyüşü esas alan Yaşar yoldaşımız, düşmanla uzun bir süre çatıştıktan sonra düşman eline sağ geçmemek için fedaice şehadete yürümüştür.

Dersim Eyalet Komutanı Yaşar Botan yoldaş, Dersim Eyalet Komutanlığı Üyesi Şevger Semsûr ile Arjîn Sarya yoldaşlarımız büyük bir cesaretle düşmanla sonuna kadar savaşmış, unutulmaz kahramanlık örneği sergileyerek şehit olmuşlardır. Seyîd Rızalardan Besêlere, Saralardan Beritanlara, Çetin Sivereklerden Atakan Mahirlere, Zînlerden Çiçeklere, Yılmazlardan Yaşarlara kadar sayısız tarihi kahramanın ve direnişin mekanı olan Dersim’deki özgürlük mücadelesi her daim sürecek, aziz şehitlerimizin kutsal özlemleri mutlaka gerçekleştirilecektir. Bu temelde başta şehit yoldaşlarımızın değerli aileleri olmak üzere tüm yurtsever Kurdistan halkına başsağlığı diliyoruz.”


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir