Diyarbakır’da düzenlenen ev baskınlarında 40 kişi gözaltına alındı

HABERLER KÜRDİSTAN.
Spread the love

Haber Merkezi: Diyarbakır merkez ve ilçelerinde asılsız bir ihbar gerekçesiyle sabah saatlerinde ev ve işyerlerinde yapılan baskınlarda en az 40 kişi gözaltına alındı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Diyarbakır merkez ve Sur, Kayapınar, Bismil, Silvan, Ergani ilçelerinde sabahın erken saatlerinde eş zamanlı ev ve işyerlerine yapılan polis baskınlarında en az 40 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların gerekçesi öğrenilmezken, PKK’nin kuruluş yıldönümü olan 27 Kasım ile bağlantılı olduğu düşünülüyor. 

İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan isimler şöyle: Abdulgani Özalp, Mehmet Mehdi Biçim, Jiyan Kamiloğlu, Abdullah Arşimet, Kerem Ezer, Mizbeh Münür, Mahsum Karakoç, Pinar Memiş, Eyüp Hakimoğlu, Mervan Tekreç, Nevzat Mengüç, Ozan Sehat Doğrucu, Abbas Nakçi, Sara Erol, Yasin Kalkan, Gülbahçe Pervane, Tacettin Araz, Kıymet Yıldız, Şerzan Jiyan Pehlivan, Abdullah Arşimet, Hasan Uymak, Müslüme Kalkan, Şahin Güneş, Mesut Ekti, Mehmet Bal, Nurettin Taş, Mehmet Taşkesen ve Dilan Dağ.

Gözaltında olduğu belirtilen 7 kişinin ismine ise henüz ulaşılmadı.

Aynı dosya kapsamında 17 yaşındaki B.Çelik isimli çocuk da Peyas’ın Diclekent Semtinde ev baskınında gözaltına alındı. Çelik 19 Kasım’da da polis işkencesiyle gözaltına alındıktan 3 gün sonra savcılık ifadesi ardından serbest bırakılmıştı.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir