Erkekler Şubat’ta 11 kadını katletti

HABERLER KADIN
Spread the love

Haber Merkezi: bianet’in yerel ve ulusal gazetelerden, haber sitelerinden ve ajanslardan derlediği haberlere göre; erkekler Şubat’ta en az 11 kadını katletti.

Şubat’ta en az dokuz kadının ölümü basına “şüpheli” olarak yansıdı. Şubat’ta iki çocuğun ölümü de basına şüpheli olarak yansıdı.

Erkekler, en az 40 kadına şiddet uyguladı, en az iki kız ve oğlan çocuğunu istismar etti, en az bir kadını taciz etti. Şubat 2023’te basına yansıyan bir tecavüz vakası oldu.  

Erkekler, en az 11 kadını katletti; geçen yılın aynı bu ayında sayı 22 idi. Erkekler, kadınların yanındaki iki erkeği de öldürdü. Erkekler, en az iki kadını koruma kararına rağmen katletti.

Erkekler altı kadını “ayrılmak istediği”, “barışmak istemediği” için öldürdü. Erkeklerin beş kadını öldürme “bahanesi” basına yansımadı.

Sekiz kadını kocası, eski kocası, sevgilisi erkekler, bir kadını babası, bir kadını damadı, bir kadını da arkadaşı katletti.

Erkekler, üç kadını sokak, park, iş yeri gibi ev dışı alanlardan, yedi kadını ev içinde katletti. Erkeklerin bir kadını nerede öldürdüğü bilgisi basına yansımadı.

Erkekler, altı kadını kesici silahlarla, beş kadını ateşli silahla katletti.  

Kadınların Erkekler Tarafından Katledildiği Kentler

Afyon (1), Ankara (2), Antalya (1), Aydın (1), Giresun (1), İstanbul (2), Kocaeli (1), Manisa (1), Denizli (1).


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir