Gazeteci Biçici’yi darp eden polis hakkında 10 yıl sonra yakalama kararı

HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Haber takibi yaptığı sırada gazeteci Gökhan Biçici’yi darp eden ve haklarında dava açılan polislerden Alper Erbay hakkında 10 yakalama kararı çıkarıldı.

Gezi direnişi sırasında İMC TV adına haber takibi yapan gazeteci Gökhan Biçici’yi darp eden 5 polis hakkında “Zor kullanma yetkisine ilişkin sınırların aşılması”, “hakaret”, “iş ve çalışma hürriyetinin ihlali” suçlamasıyla açılan davanın dördüncü duruşması İstanbul 48’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmada, daha önce hakkında yakalama kararı çıkartılan polis Yılmaz Uyan’ın yakalandığı ve ifadesinin alındığı belirtildi. Biçici’ye işkence yapan polis Uyan’ın, Biçici’nin polise mukavemet ettiğini iddia ettiği öğrenildi. Duruşmada söz alan Biçici’nin avukatı müvekkiline işkence uygulandığını ve bu nedenle mahkemeden dosya hakkında görevsizlik kararı verilmesini ve dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndermesini talep etti.

Mahkeme, henüz ifadesi alınmayan sanık polis Alper Erbay hakkında yakalama kararı çıkararak duruşmayı 23 Mayıs’a erteledi.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir