Gaziantep’te üç haftada dördüncü intihar: Bu sefer de bir sağlık emekçisi intihar etti

HABER ARŞIV2
Spread the love

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde görev yapan Hüseyin İlaf, zirai ilaç içerek intihar etti. Bu, Gaziantep’te son üç haftada yaşanan dördüncü intihar. CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, ekonomik krizin intiharları getirdiğini ifade etti

Gaziantep’te üç haftada dördüncü intihar: Bu sefer de bir sağlık emekçisi intihar etti

Gaziantep’te üç haftada dört intihar vakası yaşandı. Ramazan Bayramı’nda bir doktorun intiharını bir banka güvenlik görevlisi, bir de inşaat firması sahibinin intiharları takip etti. Son vaka ise bir sağlık emekçisinin intiharı. Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde görev yapan Hüseyin İlaf, zirai ilaç içerek intihar etti. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen İlaf, kurtarılamadı.

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, ülke geneli ve Gaziantep’te son zamanlarda artan intihar olaylarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Kaplan, “Gün geçtikçe derinleşen ekonomik kriz, vatandaşlarımızın alım gücünün giderek azalması ve işsizlik beraberinde intiharları endişe verici derecede arttırmıştır. Hükümet acilen bir Meclis Araştırma komisyonu kurarak, intihar nedenlerini araştırmalı ve çözüm noktasında somut adımlar atmalıdır” diye ifade etti.

Kaynak:sendika.org


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir