Silivri Hapishanesinde intihara sürüklenen tutukluların koğuşuna ip ve jilet bırakıldı

HABER ARŞIV2
Spread the love

Haber Merkezi: Silivri’de intihara sürüklenen tutuklulardan 2 kişinin ambulansla İzmir’e sevk edilirken Silivri’den ailesini arayan Ercan Morkoç, diğer tutukluların hücreye konulduğunu, gardiyanların yanlarına ip ve jilet bıraktığını belirtti.

Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Hapishanesi’nde 60 gardiyanın baskı ve işkencesinin ardından yaşamına son vermek isteyen 6 tutukludan Ferhan Yılmaz ile ismi öğrenilemeyen bir tutuklu yaşamını yitirdi. İşkencenin ardından intihara sürüklenen Çoşkun Ağca, Tolga Okçu, Abdulmenav Çetin, H. Masal ile Ali adlı tutukluya dair bilgiye ulaşılmazken, Halil Kasal adlı tutuklunun ise yoğun bakımda olduğu bilgisine ulaşıldı.

İNTİHARA SÜRÜKLENEN TUTUKLUNUN NEREDE OLDUĞU BİLİNMİYOR

Çocuklarının intihara sürüklendiğini öğrenen Ağca’nın ailesi Silivri Hapishanesi’ne avukat gönderdi. Hapishane idaresi ile görüşen aile avukatına idare, Ağca’nın İzmir 2 No’lu F Tipi Kapalı Hapishanesi’ne ambulansla zorla sevk edildiğine dair bilgi verdi. Ağca’nın annesi Fatma Ağca, İzmir Hapishanesi’nden bir gardiyanın kızını aradığını ve aynı bilgiyi verdiğini aktardı.  Halil Kasal’ın annesi Beyaz Kasal da çocuğunun İzmir’e sevk edildiğini ve şu anda hastanede olduğunu aktardı. Anne Kasal, çocuğunun hangi hastanede olduğuna dair bilgiye ulaşamadığını kaydetti. Anne Kasal, ayrıca yol parası olmadığı için çocuğunu görmeye gidemediğini belirtti.

KOĞUŞA JİLET VE İP BIRAKILDI

Aynı hapishanede bulunan Ercan Morkoç’un da intihara sürüklendiği öğrenildi. Bugün ailesini arayan Ercan Morkoç; Orhan Hacıoğlu, Abdulmenav Çetin, H. Masal, Tolga Okçu’nun hastaneye götürüldüğü ve daha sonra karantina koğuşunda kaldığı bilgisini paylaştı. Morkoç, Hacıoğlu, Çetin, Masal, Okçu ve Ali adındaki tutukluların kaldığı koğuşa ip ve jilet bırakıldığını ve gardiyanların, “Ölmediniz, şimdi kendinizi tekrar kesin” dediğini aktardı.

Morkoç, ayrıca söz konusu tutukluların ölüm orucuna girdiğini de paylaştı.

Kaynak


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir