Sultanbeyli’de çocuğa tacizi protesto eden halka polis saldırdı

HABER ARŞIV2
Spread the love

Haber Merkezi: İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinin Necip Fazıl Mahallesi’nde 17 yaşındaki kız çocuğu telefon dükkanının sahibi tarafından tacize uğradı.  Çocuk çığlık atarak kaçarken, durumu haber alan yakınları ve mahalle halkı ise dükkânın bulunduğu caddeye gitti.

Mahalle halkı tarafından telefon dükkanının camları kırılırken, mahalleye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis, şüpheliyi gözaltına alarak karakola götürdü. Duruma tepki gösteren mahalle halkı ile kendilerini durdurmaya çalışan polisler arasında gerginlik yaşandı. Polis, biber gazı atarak ve havaya ateş ederek kalabalığa saldırdı.
Mahalleye gelen Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürü, aileyle görüşerek sakinleştirmeye çalışırken, kız çocuğu ise ifade vermek üzere polis merkezine götürüldü.

KAYMAKAMLIK: ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

Gelişmelerle ilgili Sultanbeyli Kaymakamlığı da açıklama yaparak gözaltına alınan V.U. ile ilgili adli işlem başlatıldığını duyurdu. Açıklamada, “İlçemiz halkından T.S adlı vatandaşımız, 2004 doğumlu kızı N.S’nin; (V.U) adlı vatandaş tarafından işyerinde taciz edildiği iddiasında bulunmuştur.  Şüpheli, güvenlik güçlerimizce yakalanarak hakkında adli işlem başlatılmıştır.”


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir