Afrin’de Heyet Tahrir el Şam’ın komutanı öldürüldü

CEPHE HATTI HABER ARŞIVI1 KÜRDİSTAN.
Spread the love

Afrin’de, TC’nin güdümündeki çeteler aralarında savaşıyor. Heyet Tahrir el Şam (HTŞ) ile Şam Cephesi arasındaki çatışmalar devam ederken bir Şam Cephesi komutanının öldürüldüğü bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Şam Cephesinin liderlerinden Bilal Ebu Velid, içinde bulunduğu aracın dün, Afrin’in Şera ilçesine bağlı Çema köyü yakınlarında patlatılması sonucu öldü, beraberindeki silahlı kişiler de yaralandı.

TC faşizmi son kullanım tarihi dolan katil lejyonlarını Kürdistan’dan Libya sahasına kaydırarak yada Türkiye içinde Kontrgerilla faaliyetleri için içte istihdam ederek tasarruf yoluna gittiği gibi Suriye deki işgal bölgelerindeki Rusya; ABD, Suriye Devleti ve Özerk Kürt Bölgelerinde ki yeni denklemlere bağlı olarak kendisine yük haline gelen grupları birbirine kırdırarak tasfiye etme yoluna da gidiyor.

HTŞ ile ‘3. Kolordu’ arasındaki çatışmaların durmasının üzerinden bir hafta geçmişken, Bilal Ebu Velid’in öldürüldüğü haberi geldi.

TC faşist işgal ve ilhak politikasını doğrudan TSK ve devşirmelerden oluşturduğu çetelerle gerçekleştiriyor. Bir çeşit paralı asker gürühları olan bu gruplar hakimiyet alanlarının denetimi için birbirleri ile de sık sık çatışıyorlar. HTŞ 12 Ekim’de, SMO’ya bağlı Hamza Tümeni, Ahrar’uş Şam ve Süleyman Şah Tümeni ile birlikte, SMO içindeki ‘3. Kolordu’nun lider bileşeni Cephet’üş Şamiye ve Ceyş’ul İslam’a karşı harekete geçti. HTŞ ve desteklediği gruplar birçok bölgeyi ele geçirmişti.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir