Hakkari’de MHP il başkanı bir kişiyi vurdu iddiası

HABERLER KÜRDİSTAN.
Spread the love

Haber Merkezi: MHP İl başkanı Fatih Özbek ve yakın koruması korucu İsmail Arslan tarafından N.E isimli bir yurttaşın silahla vurularak ağır yaraladığı iddia edildi.

Hakkari kent merkezinde bulunan Kent parkı civarında, N.E ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) il başkanı Fatih Özbek ve yakın koruması olan korucu İsmail Arslan arasında, henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine MHP il başkanı Fatih Özbek veya yakın koruması İsmail Arslan tarafından ateş edildiği henüz öğrenilmezken, her ikisinden birisinin taşıdığı tabancayla 7 el ateş ederek, N.E’yi ağır yaraladığı iddia edildi. Olay sonrası her iki tarafın yakınlarının olay bölgesine gelmesi üzerine yaşanan gerginlik daha da büyüdü. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

MHP’Lİ BAŞKANIN KORUMASI ‘BEN ATEŞ AÇTIM’ İDDİASI

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, polis, kent merkezinde toplanan kalabalığı havaya ateş açarak dağıtmaya çalışırken, N.E’yi silahla ağır yaralayan korucu İsmail Arslan’ın polis ekiplerince gözaltına alındığı belirtildi. Kimi iddialara göre ise MHP’li il başkanı Fatih Özbek’in ateş açtığı ve korumasının ‘ben ateş açtım’ diyerek teslim olduğu ifade edildi. Yaşanan gerginlikten saatler sonra MHP’li Özbek’in de Hakkari il Emniyet Müdürlüğü’nde ifadelerinin alındığı aktarıldı. 

ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Durumu ağır olan N.E’nin ise, kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi. Çarşı merkezinde her iki grup arasında yaşanan gerginlik esnasında onlarca yurttaşın polisler tarafından gözaltına alındığı kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, yaşanan gerginlik nedeniyle kent merkezindeki birçok işyerinin camları ve kepenkleri kırılarak zarar gördü.

ÖZBEK AİLESİNİN EVİ ÖNÜNDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Kentte saatlerce devam eden gerginlik ardından, Özbek ailesinin yaşadığı mahalledeki evlerin çevresinde polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemleri alındı. Kent merkezinde bulunan esnaflar ise erken saatlerde kepenkleri kapatmak zorunda kaldı. Bazı sokaklarda yer yer gerginliğin halen devam ettiği öne sürüldü.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir