Hakkari’ye 17 asker cenazesi getirildi

HABERLER KÜRDİSTAN.
Spread the love

Haber Merkezi: Güney Kürdistan’ın Zap, Avaşîn ve Metîna bölgelerinde devam eden çatışmalarda ölen 17 askerin cenazesi Hakkâri’deki hastanelere getirildi.

Türk devletinin Güney Kürdistanı’nda bulunan Zap, Avaşîn ve Metîna bölgelerine dönük sürdürdüğü işgal saldırılarında çatışmalar şiddetlendi. Savunma Bakanlığı, 25-26 Kasım tarihlerinde yaptığı açıklamalarda Eyüp Uğurlu, Mehmet Demir, Duabey Onur Öztürkmen, Hakan Köroğlu, Mustafa Yıldız ve İsmail Ünal’ın çatışmalarda öldüğünü duyurdu. Ayrıca 3 korucunun yıldırım düşmesinde yaralandığı, aynı nedenle yaralandığı belirtilen Mustafa Işık’ın da öldüğü açıklandı.

17 CENAZE GETİRİLDİ

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Hakkâri ve ilçelerindeki hastanelere son günlerde 17 asker cenazesi getirildi. Bazı askerlerin cenazeleri, Gever’de bulunan havaalanından kargo uçakları ile farklı kentlere götürüldü. Aynı çatışmalarda yaralanan 11 asker ve korucu da Serê Sêvê Sahra Hastanesi ile Şemdinli Devlet Hastanesi’ne getirildi. Ağır yaralı olan 1 korucu ve 3 askerin, helikopterlerle Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği aktarıldı.

Sınır hattındaki askeri üs ve karakollarda ayrıca rütbeli askerlerin dijital telefonlara el koyduğu öğrenildi.

Çatışmaların yoğun yaşandığı bölgelere yakın köy ve yerleşim yerlerinde dün akşam saatlerinde elektrik kesintisi yaşandı. Ayrıca internet bağlantıları ağırlaştı.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir