Halkın acısıyla kahkahaya boğulanlar

HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Maraş Pazarcık ve Elbistan’da 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremle yıkılan 10 kentte resmi açıklamalara göre 30 binden fazla insan hayatını kaybetti, yüzlercesi hala enkaz altında.

Depremin ilk gününden beridir olmayan devlet ve dümenindeki hükümet enkaz altında kalan halkın acıyla alay ediyor. Hükümet sözcülerinin talimat eri AFAD bölgede yürütülen çalışmalarda yetersiz kalırken, yurt içi ve yurtdışından gelen yüzlerce gönüllü enkazlarda kurtarma çalışması yürütüyor. Soğuk havadan donarak ölümlerin yaşandığı bölgede, çadır başta olmak üzere insani ihtiyaçlar tamamlanmış değil.

Yönetememe krizinin içinde olan hükümet çareyi şovlarda arıyor. Enkaz altındaki yaralının Erdoğan gelecek diye saatlerce bekletilmesi ve kameralar eşliğinde çıkarılması şovu hükümetin tutamacı haline geldi. Halkın çektiği acılardan şov çıkaran AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ve beraberindekiler, deprem bölgesi Urfa’da depremzedeleri ziyaretleri sırasında kahkaha attı. 

Deprem sonrası kriz yönetemeyen AKP, depremzedelere ziyaretlerinde de eleştirilerin odağı haline geldi. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Urfa’da AFAD’ın kurduğu çadırkenti ziyaret etti. Kurtulmuş, yaptığı ziyaretler sırasında AKP’lilerle birlikte kahkaha attı. 

Sanal medyada gündem olan Kurtulmuş’un kahkaha attığı anlar, büyük tepki topladı. 


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir