Hasar tespitindeki usulsüzlüklere itiraz eden muhtarın yerine kayyum atandı

HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Maraş merkezli depremin yıktığı kentlerden biri de Urfa oldu. Urfa Esentepe Mahallesi muhtarı, hasar tespiti yapan ekiplerin usulsüzlüğüne itiraz ettiği için, yerine kayyum atandı.

Urfa’nın merkez Karaköprü ilçesi Esentepe Mahallesi muhtarı Ömer Bağıran’ın yerine, Karaköprü ilçe kaymakamı tarafından kayyum atandı. Bağıran kayyum atamasına ilişkin sosyal medya paylaşımında paylaşımda bulunarak, “depremden sonra mahallede yapı denetimi yapan ekibi daha dikkatli çalışma yapmaları yönünde uyardığı” için yerine kayyum atandığını belirtti.

Ömer Bağıran yaşadıklarınına dair anlattı:

Mahalleye deprem hasar tespiti için ekip gönderildi. Ekipler kontrol yapmadan bina kapılarına barkod yapıştırıp gitti. Mahalle sakinleri beni aradı ‘barkodu okutuyoruz ancak ‘Girilemeyen bina’ yazısı ile karşılaşıyoruz’ dediler. Bu nedenle ekibe, ‘neden kontrolü doğru yapmıyorsunuz?’ diye sordum. Bana, ‘Bizden hesap mı soruyorsun?’ diyerek, çalışmayı durdurdular. Daha sonra karakola çağrıldım. Ekip beni ‘Çalışmalarını aksattığım’ gerekçesiyle şikayet etmiş. Karakolda muhtarlık mührüm benden alındı.

(MA)


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir