Hatay’da asker, polis, AFAD canları bırakıp altın-para peşine düştü

HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Deprem bölgesinde “yapmacı” iddiasıyla insanlar darp edilip öldürülürken, asker, polis ve AFAD ekipleri enkaz altındaki canları kurtarmak yerine para kasasını kurtarma derdine düştü.

Hatay’da enkaz altında olan insanları kurtarmaktan vazgeçen asker, polis ve AFAD ekipleri, bir binanın yıkıntıları arasında buldukları çelik kasayı açtıktan sonra içindeki para ve altınları çantalara doldurdu. 

Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarında eksiklikler ve usulsüzlükler devam ediyor. Hatay’a gönüllü olarak giden bir kişinin cep telefonuyla çektiği görüntüde, polis, asker ve AFAD ekiplerinin aralarında olduğu 15 görevli, bir çelik kasanın etrafında toplandı. Açtıkları kasanın içindeki değerli eşyaları çantalara dolduran görevlilerin, bu anları da fotoğraf ve videoyla kayıt altına aldıkları görülüyor. 

O anları kayıt altına alan dayanışma amacıyla kentte bulunan gönüllü, görüntüyü “Artık canlı aramaktan vazgeçtiler. Kepçeler her şeyi ezip geçiyor, değerli eşyaları topluyorlar. Şimdi burada 15 adam var, 15 adam, ölmüş insanların altınının peşine düşmüş. Buradaki 15 insan altın aramak yerine, bu binaların altında kalan insanlara neden yardım etmiyor?” diyerek tepki gösterdi. 


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir