Cizre polis ablukasında 

HABER ARŞİVİ3
Spread the love

Haber Merkezi: Cizre’de kayyım sponsorluğunda düzenlenecek organizasyon öncesi kentin tüm noktaları özel hareket polisleri tarafından ablukaya alındı. 

Şırnak’ın Cizre ilçesinde bugün kayyım yönetimindeki belediye sponsorluğunda “Cizre Müzik Festivali By Mr. Dosso Dossi” organizasyonu düzenlenecek. Organizasyon öncesi Dörtyol, Yafes ve Botaş caddeleri ile Nuh ve Dicle mahallelerinde birçok yol trafiğe kapatıldı. Özel hareket polisleri, onlarca zırhlı araçla kentin tüm noktalarını ablukaya aldı. Ayrıca sokaklar polis bariyerleriyle kapatıldı. 

İLÇE VE KÖYLERDEN TAŞIMA

Organizasyon için Şırnak merkez, Silopi, İdil, Uludure ve Beytüşşebap ilçelerinden AKP’liler kente taşınıyor. Cizre’deki okul müdürlerine de talimat verilerek, öğrencilerin ve öğretmenlerin organizasyona katılması istendi. Yine her okuldan en az iki öğretmen ve 28 öğrencinin organizasyona katılması için okul müdürlerine baskı yapıldığı öğrenildi. 

Okul müdürleri tarafından öğretmen, veli ve öğrencilere şu mesaj gönderildi: “Bugün yapılacak Cizre Müzik Festivalinde, Cizre Belediyesi tarafından sahne önünde okulumuza yer ayarlanmıştır. Saat 16:00’da sahne önünde buluşuyoruz. Lütfen belirtilen saate sahne önüne gelelim. Görevli arkadaşlara RTEAL öğrencileri olduğunuzu söyleyiniz. Biz idareciler ve Öğretmen arkadaşlarımız da sahne önünde olacağız.” (MA)


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir