Fuhuş çetesinin başı polis çıktı

HABER ARŞİVİ3
Spread the love

Haber Merkezi: Toplumun yokluk ve yoksulluğunu fırsata çeviren uyuşturucu ve fuhuş çeteleri özellikle gençlik kesimini hedefine alıyor. Bu suçlarla mücadele etmek amacıyla kurulan devletin kolluk gücü polis teşkilatı ise, hem uyuşturu kaçakçılığı yapıyor, hemde bunu yapanlara göz yumuyor. Son olarak ise Ankara’da kadınlara zorla fuhuş yaptıran çetenin başı yine bir polis çıktı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü’nde görevli polis G.K.’nin yabancı oldukları belirtilen 5 kadını fuhuşa zorladığı ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan polisin, fuhuşa zorladığı kadınların pasaportlarına el koyarak, “Burada çalışmazsanız size ekmek yedirtmem, buralar benden sorulur” şeklinde tehdit ettiği öğrenildi.

POLİS FUHUŞ ÇETESİ KURMAKTAN TUTUKLANDI 

Polis G.K. ile hareket ettikleri tespit edilen M.E., H.M., A.Z., S.K. ve M.S. de soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Polis G.K. ile A.Z., H.M. ve M.E çıkarıldıkları Ankara 2’nci Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Kent dışında bulunan S.K. hakkında adli kontrol kararı verildi. Yabancı olduğu belirtilen M.S. ise Başsavcılık tarafından serbest bırakıldı.

Suçlamaları reddeden polis G.K.’nin, çete lideri olduğu ve kadınları fuhuşa zorladığının whatsapp mesajlarıyla ortaya çıktığı belirtildi.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir