Humus’taki Terör Saldırısında 13 Suriyeli Asker Öldü

HABER ARŞİVİ3
Spread the love

Humus ilinde seyahat ettikleri otobüse düzenlenen terör saldırısında en az 13 Suriye askeri hayatını kaybetti, çok sayıda asker daha yaralandı.

20 Ekim 2021’de Şam’da Suriye ordusuna ait bir otobüse düzenlenen terör saldırısı.

Suriye’nin resmi sana haber ajansının Pazar günkü haberine göre, “Pazar günü saat 13:30 sularında, bir askeri nakliye otobüsü çeşitli silah türleriyle bir terör saldırısına hedef oldu.”.

Merkezi Humus iline ait Palmyra kentinin çöl bölgesinde meydana gelen bu terör saldırısında aralarında çok sayıda subayın da bulunduğu 13 Suriye Ordusu mensubu hayatını kaybetti, olayda 18 kişi de yaralandı.

Suriye’de IŞİd’in ilan ettiği ‘hilafetin’ düşmesine rağmen Takfiri çetesi üyeleri ülkenin farklı bölgelerinde gizli bir şekilde faaliyet göstermeye devam ediyor. Suriye, ülkeyi teröristlerden uzaklaştırmak ve işgalcileri kovmak için defalarca söz veren Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın meşru hükümetini devirmek için Washington’u terörist çeteleri donatmak, eğitmek, finanse etmek ve silahlandırmakla suçlayarak, ABD işgal güçlerinin ülkedeki askeri varlığını defalarca kınadı.

Kaynak:diario-oktubre.com


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir