İşkenceyle katledilen tutuklunun ailesine 14 bin TL yemek parası tebliğ edildi

HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Hapishanesinde 6 Nisan 2022’de, 60 gardiyanın işkencesi sonucu hayatını kaybeden tutuklu Ferhan Yılmaz’ın İstanbul’daki ikametgâh adresine 14 bin TL yemek bedelli faturası tebliğ edildi.

Yılmaz’ın İstanbul’da kayıtlı olduğu ikametgaha dün tebligat gönderen Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı, 3 yıllık tutukluluğunun yemek bedeli olarak kestiği faturanın 15 gün içinde ödenmesini istedi. Vergi dairesi, paranın belirtilen sürede ödenmemesi halinde haciz için mahkemeye başvuracaklarını bildirdi. 

Yılmaz’ın ağabeyi Hikmet Yılmaz, kardeşini kanlı bir tabut ve vücudunda işkence izleriyle teslim aldığını belirterek, üstüne üstlük bir de para istenmesini vicdansızlık olarak ifade etti. Yılmaz, “Bildiğiniz gibi 10 ay önce 29 yaşındaki kardeşim Ferhan Yılmaz dövülerek öldürdüler, defalarca dile getirdik ama yöneticiler tarafından öyle bir şey yok dediler, görüntüler ortaya çıkınca işkenceden dolayı hayatını kaybettiği açık ve net belli oldu. Bizim ciğerimiz halen yanıyorken gözyaşımız durmuyorken kardeşime bir de cezaevinden mahkeme kararıyla para cezası geldi. Yazıklar olsun ve adalet isim olarak değil gerçekten vicdan olarak olsun.” (MA)


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir