Maden işçileri arama kurtarma çalışması için deprem bölgesine gidiyor

HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Maraş’ta meydana gelen 7’7’lik depremin yarattığı yıkımda birçok bölgeye arama kurtarma ekipleri ulaşmış değil. Yaralarını kendisi sarmaya çalışan bölge halkına bir destekte maden işçilerinden geldi. Somalı madenciler arama kurtarma çalışmalarına katılmak için yola çıktı.

Bağımsız Maden İşçileri Sendikası deprem bölgesi için çağrı yaptı. Somalı madenciler, deneyimli madencilerden oluşan 40-50 kişilik bir ekiple arama kurtarma çalışmaları yapmak üzere deprem bölgesine gidecek.

Bağımsız Maden-İş sendika tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Ülkemizin birçok şehrinde çok büyük bir yıkıma sebep olan depremde arama kurtarmanın özellikle geniş bir alana yayılması mevsim koşulları göz önüne alındığında çok hızlı müdahale edilmesi hayati derecede önemlidir. Sendikamızın çağrısı üzerine arama kurtarma konusunda deneyimli onlarca maden işçisi gönüllü olarak katılma taleplerini ilettiler. Bunun dışında yüzlerce deneyimli maden işçisinin de katılabileceğini biliyoruz. Buradan TTK, TKİ ve tüm özel sektör maden işletmelerine çağrı yapıyoruz. Arama kurtarmaya katılmak isteyen tüm maden işlerini hak kaybına uğratmayacak şekilde izinli sayın. Yıllık izin hakkından kullandırmayın ve TKK ve TKİ organize ederek göndersin. Bu tür organizasyon yapılmayacaksa sendika olarak biz bu sorumlu üstlenmeye hazır olduğumuzu gitmek isteyen tüm madencileri deprem bölgelerine göndermeyi AFAD başta olmak üzere kurumlara entegre bir şekilde organizasyon yapabileceğimizi bildiriyoruz.”

Hier klicken, um den Inhalt von Twitter anzuzeigen.
Learn more in Twitter’s privacy policy.

Hier klicken, um den Inhalt von Twitter anzuzeigen.
Learn more in Twitter’s privacy policy.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir