Yunanistan’da tren kazası: En az 32 kişi hayatını kaybetti

HABERLER
Spread the love

Haber Merkezi: Yunanistan’da meydana gelen tren kazasında 32 kişinin yaşamını yitirdiği, 85 kişinin yaralandığı bildirildi.

Yunanistan’ın Larisa kentinde iki tren kafa kafaya geldi. Trenlerden birinin yolcu, diğerinin de yük treni olduğu aktarılırken feci kazada 32 kişi hayatını kaybetti, 85 kişi ise yaralandı. Yerel basının paylaştığı görüntülerde trenlerden birinden kara dumanların yükseldiği görülüyor.

Olayın ardından bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri, yolcuları kurtarırken trende çıkan bir yangını söndürmeye çalıştı.

Teselya Valisi Konstantinos Agorastos, Yunanistan medyasına yaptığı açıklamada başkent Atina’dan Selanik’e giden yolcu treniyle Selanik’ten Larisssa’ya giden bir yük treninin kafa kafaya çarpıştığını bildirdi.

“Çarpışma çok güçlüydü” diyen Agorastos, dört vagonun raydan çıktığını ve iki vagonunsa “neredeyse tamamen yok olduğunu” belirtti. Agorastos, 194 kadar yolcunun Selanik’e tahliye edildiğini söyledi.

Larissa çevresindeki hastane yetkilileri, en az 25 ağır yaralı olduğunu bildirdi. Trende yaklaşık 350 kişi bulunduğu ifade edildi. Kazadan kurtulanlar, birçok yolcunun çarpışmanın etkisiyle camdan fırladığını söyledi.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir