Stuttgart Tohum KM’de Erdal Boyoğlu ile Göçmenlik üzerine Panel

HABER ARŞIV2 SANAT.
Spread the love

Dün Stuttgart Tohum Kültür Derneğinde Erdal Boyoğlu ile son kitabı ”Avrupa’da Sürgün, Mülteci, Göçmen Halleri” içeriği üzerine Necati Akın moderatörlüğünde panel gerçekleşti

Tohum KM adına hoşgeldiniz konuşmasından sonra söz alan moderasyondaki Necati Akın, 2. defa Tohumda, bu defa kendi kitabının konusu içeriği temalı bir panelle kitleyle buluşan Erdal Boyoğlu’na yönelik kısa bir tanıtım dan sonra genel olarak göçmenlik sorunu ve coğrafyamızın özgülünde bu olgunun tarihçesi, güncel durumu üzerine bir açılış konuşması yaptıktan sonra sözü konuk Gazeteci/ Yazar Erdal Boyoğluna bıraktı.

Erdal Boyoğlu, Tohum Derneğine ve etkinliğe katılan katılımcılara yönelik selamlama yaptıktan sonra, kitabına konu olan sorunun sol’un penceresinden ve tarihsel, güncel somut anekdotlarla gerçekliğe ilişkin görüşlerini ortaya koydu. Daha sonra soru-yanıt ve yorumları ile katılımcıların görüşlerininde ifade edildiği canlı bir söyleşi gelişti. Tohum Derneğinden bir aktifin şiir performansı ile renklenen söyleşi yine Erdal Boyoğlun’ unda seçtiği bir şiirle noktalandı. Yaklaşık 2 saati aşan bir panel ve söyleşinin daha belleklerde iz bıraktığı bir gün yaşandı.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir