Cebeci’de polis saldırısı: Çok sayıda öğrenci gözaltına alındı

P.GENÇLİK
Spread the love

Haber Merkezi: Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’de öğrencilerin “Sefalete mahkûm değiliz, krizin faturasını ödemek zorunda değiliz” başlıklı düzenlemek istedikleri foruma polis saldırdı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri tarafından oluşturulan Mülkiye Dayanışması’nın geçen hafta düzenlemek istediği forumuna, ülkücü olduğu öne sürülen bir grup saldırmış, polisin kampüse girip biber gazı sıkması sonrasında forum gerçekleştirilememişti.

Öğrenciler tarafından bugün “Sefalete mahkûm değiliz, krizin faturasını ödemek zorunda değiliz” sloganı ve “Yoksullaşmaya ve ekonomik krize karşı forumda buluşalım” çağrısıyla yapılmak istenen forum tekrar özel güvenlik ve sivil polisler tarafından engellenmek istendi. Kampüs etrafında ve içerisinde bulunan polisler çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.

Fikir Kulüpleri Ankara Üniversitesi Temsilciliği tarafından Cebeci Kampüsü’nde yaşananlara ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda ise, “Polis sıra arkadaşlarımızı hedef göstererek bizi tehdit ediyor. Geleceksizleştiren, bizi yoksullaştıranlara sözümüz var. Bu ülkenin geleceğini gençlik kuracak” ifadelerine yer verildi. (DUVAR)


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir