Başka bir dünya sadece mümkün değil, aynı zamanda acilen ihtiyaç duyulmaktadır

EKOLOJİ KITALARDAN MÜCADELE
Spread the love

(Fotoğraf: Fridays for Future)

Fridays for Future, ekim ayı sonundaki seferberlikleri duyuruyor.

Bu 22 Ekim’de yine tüm dünyada sokaklara döküleceğiz.

30 Ekim Cumartesi ROMA’da, 29 Ekim öğrenci grevinden sonra, birçok dernek ve grupla birlikte, G20 zirvesinin sonuçlanması vesilesiyle genel bir yürüyüş düzenliyoruz.

Herkesi katılmaya davet ediyoruz!

24 Eylül Cuma günü, 800.000’den fazla insan, #UprootTheSystem için bir araya geldiğimiz Küresel İklim Grevi’ne katılmak için 1.500’den fazla yerde sokaklara döküldü!

Milano’daki PRECOP 26’da, dünya liderleri bizi dinlediklerini söylediler, ancak iklim ve çevre krizi hala acil bir durum olarak ele alınmamalı. BM İklim Değişikliği raporuna göre, hükümetlerin hedeflerine göre, küresel emisyonlar 2030 yılına kadar 2010 seviyelerine kıyasla %16 oranında artacak. Bu, dünyayı Paris Anlaşması’nın küresel ısınmayı 1,5°C’de tutma hedefine ulaşmaktan son derece uzak tutuyor.

Bu nedenle derhal harekete geçilmesini istiyoruz ve COP 26’da dünya hükümetleri mevcut ve gelecekteki yaşam koşullarını ve yaşam destek sistemlerimizi savunmak için sözlerini yerine getirmeli. Kimsenin geride kalmaması için özellikle baskı yapıyoruz, özellikle de en marjinal olanı. Emisyonlardan sorumlu zengin ve tarihsel olarak en sorumlu devletlerin derhal harekete geçmek gibi ahlaki bir görevi vardır.

Kaynak:forfutureitalia.it


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir