Mahallelinin direnişi sonuç verdi: Barış Manço Parkı’ndaki talan projesi iptal edildi 

EKOLOJİ HABER ARŞİVİ3 HALK SAĞLIĞI.
Spread the love

Haber Merkezi: Maltepe Belediyesi tarafından Feyzullah Mahallesi’ndeki Barış Manço Parkı’nın şahsa kiralanması ve büfe yapılmak istenmesine karşı mahallelinin 10 gündür sürdürdüğü direniş sonuç getirdi.

İstanbul’un Maltepe ilçesine bağlı Feyzullah Mahallesi’ndeki Barış Manço Parkı’nın Maltepe Belediyesi tarafından şahsa kiralanması ve büfe yapılmak istenmesine tepki gösteren mahallelinin 10 gündür sürdürdüğü direniş sonuç verdi. Maltepe Belediyesi, mahallelinin talebi doğrultusunda projeyi iptal ettiğini açıkladı.

Üç bin metrekarelik alana yapılması planlanan projenin parktaki yeşil alanı tahribata uğratacağını belirten mahalleli, parkın aynı zamanda bölgedeki tek deprem toplanma alanı olduğunu belirtmişti.

Çocukların oyun alanının betona dönüştürülmesine izin vermemek için mücadele ettiklerini belirten mahalleli, belediye tarafından ruhsatın iptal edildiğine dair yazılı belge paylaşılana kadar her gün saat 19.30’da Barış Manço Parkı’nda buluşup taleplerini dile getiriyordu.

Bölgedeki yeşil alan ve mevcut düzenin aynı şekilde kalacağını duyuran Maltepe Belediyesi, Barış Manço Parkı’nda herhangi bir yapı faaliyetine gidilmeyeceğini açıkladı.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir