Dersim-Elazığ bölgesinde Tarım ve hayvancılık yapan küçük üreticilerden basın açıklamasına davet

GIDA TARIM HABER ARŞIV2
Spread the love

Haber Merkezi: Tarım ve hayvancılıkta artan girdi fiyatları nedeniyle üreticiler zor günler geçiriyor. Dersim-Elazığ bölgesinde hayvancılık yapan bir okurumuzun yolladığı mesajı paylaşıyoruz.

Tarımdaki girdilerin artışı, enflasyonun yüksekliği vesilesiyle ve bir de yetmezmiş gibi TMO’nun çok yüksek bir fiyat olan 5200tl gibi bir rakamdan arpa satışlarını başlatması, Elazığ-Dersim bölgesinde damızlık hayvan yetiştiren, hayvansal gıda üreten küçük üreticilerin belini bükmüş durumda.

Küçük üreticiler bu durum karşısında ileride neyle karşılaşacaklarını, hâliyle üretim maliyetlerinin yüksekliği, halkın alım gücünün düşüklüğü, tefeci tüccar kesimlerin üç kuruşa mal toplamak istemesi sonucu tedirgin oldukları için yaptıkları işlerini kamu güvencesi ile sürdürmek istiyorlar.

Elazığ-Dersim bölgesinde hayvancılık yapan tüm birlikleri, kooperatifleri, küçük üreticileri yaşanan bu gelişmeler neticesinde protesto haklarını kullanmaya 20 Ekim perşembe günü saat 11:00’da Elazığ Tarım Mahsulleri Ofisi önünde yapılacak basın açıklamasına davet ediyorlar. Bizler de tarım ve hayvancılıkla uğraşan bütün okurlarımızı, halkımızı duyarlı olmaya, yapılacak basın açıklamasına sahip çıkmaya, taleplerini ortak şekilde dillendirmeye davet ediyoruz.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir