Epilepsi hastası tutsak tek kişilik hücreye konuldu 

HABER ARŞIV2 TUTSAKLAR
Spread the love

Haber Merkezi: Epilepsi hastası ve gözleri yeteri kadar görmeyen hasta tutsak Fevzi Fidan’ın yaşamını tek başına idame ettirememesine rağmen tek kişilik hücreye konulduğunu söyleyen ailesi, duyarlılık çağrısında bulundu.

Epilepsi hastası Fevzi Fidan, 2016’da silahlı bir eyleme katıldığı iddiasıyla Mardin’de tutuklanmış, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmişti. Elâzığ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutulan Fidan, epilepsi hastalığının yanı sıra sırtında kist ve azalan görme yetisiyle mücadele ediyor. Sık sık epilepsi nöbeti geçiren Fidan, geçen aya kadar birlikte kaldığı arkadaşlarının yardımıyla ayakta kalabiliyordu. Hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından Fidan tek kişilik hücreye konuldu.

TEK BAŞINA KALAMIYOR

Fidan’ın tek görüşçüsü nenesi ve vasisi Rahime Fidan da sağlık sorunları ve uzak mesafeden dolayı görüşüne gidemiyor. Fevzi’nin hapishanede yaşadığı sorunlara dikkati çeken Rahime Fidan, torununun durumunun iyi olmadığını söyledi. Fevzi’nin 3 defa koronavirüs (Kovid-19) salgınına yakalandığını belirten Rahime Fidan, rahatsızlığı dolayısıyla Fidan’ın koğuşuna birinin verilmesini talep etti. Bugüne kadar Fidan’ın koğuşunda arkadaşları olması sebebiyle ayakta durabildiğini aktaran Rahime Fidan, torununun ihtiyaçlarını karşılayamayacak ve tek başına hücrede kalamayacak durumda olduğunu söyledi.

GÖRÜŞE GİDEMİYOR

Yaptıkları son telefon görüşmesinde Fidan’ın tutsaklara sahip çıkılması çağrısında bulunduğunu anlatan Rahime Fidan, “Cezaevine bir heyetin gitmesini ve tutukluların durumunun iyi olmadığını söyledi” dedi. Kendisinin ve eşinin sağlık sorunlarından dolayı hapishaneye gidemediklerini dile getiren Rahime Fidan, “Yakın bir cezaevine, Mardin’e ya da Diyarbakır’a getirselerdi en azından gidebilirdim” diye konuştu.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir