TDİ, Tutsak yakınlarıyla kahvaltıda buluştu

HABERLER TUTSAKLAR
Spread the love

Haber Merkezi: Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ) tutsak aileleri ve yakınlarıyla Kadıköy’de düzenlediği etkinlikte buluştu.

Çok sayıda tutsak yakınının katıldığı etkinlikte, “Hasta Tutsaklar Serbest Bırakılsın, İnfaz yakmalarına son” pankartı asıldı. Etkinlikte ilk sözü alan TDİ dönem sözcüsü Hüseyin İldan, TDİ‘nin ayrımsız tüm siyasi tutsakların sesi olmaya çalıştığını belirtti. Hapishanelerde son dönemde yaşatılan sorunların toplumsal sorunlardan bağımsız olmadığını belirten İldan, 2015’ten bu yana yoğun bir baskı olduğuna dikkat çekti. İldan tutsakların sistematik bir şekilde saldırılara maruz kaldığını ifade etti. Bu durumun tüm toplumun sorunu olduğunu dile getiren İldan, tutsakların iradelerinin teslim alınmaya çalışıldığını söyledi. 

‘HER KOŞULDA ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Etkinlikte söz alan tutsak babası Hıdır Sabur, devrimci tutsakların toplumsal mücadelenin bir parçası olarak tutsak düştüklerini ve yaşadıkları hak gaspı ve saldırıların yine toplumsal mücadelenin bir yerinde olmalarından kaynaklandığını belirtti.

Sabur, “Bizim çocuklar kötü bir iş için oraya düşmemiştir. Eşit, sömürüsüz bir düzen için oraya düşmüşlerdir. Tutsaklar buna rağmen hiçbir zaman iktidara biat etmemiştir. Devlet, hırsız, gaspçıları ve soyguncuları bıraktı. Ancak siyasi tutsaklara gelince hiç değişiklik yapmadı. İdare ve Gözlem Kurulu ile birlikte siyasi tutsakların infazı yakılmaya başlandı.” dedi.

Etkinlik, tutsak ailelerinin konuşmalarının ardından sona erdi. 


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir