Ağır hasta tutsak Mehmet Emin Özkan hastaneye kaldırıldı

HABER ARŞİVİ3 TUTSAKLAR2
Spread the love

Haber Merkezi: Adli Tıp Kurumu’nun (ATK) ”hapishanede kalamaz” raporu verdiği ağır hasta tutsakların tedavileri aksatılırken, ölüme terk edilmek isteniyorlar. 654 ağır hasta tutsaktan biri olan Mehmet Emin Özkan bir kez daha hastaneye kaldırıldı.

83 yaşındaki Mehmet Emin Özkan’ın 2 Eylül’de hastaneye kaldırılarak, tedavi altına alındığı öğrenildi. Aile, Diyarbakır D Tipi Hapishanesi’nde tutsak bulunan yakınları Özkan’ın rahatsızlanması üzerine Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığını aktardı. Aile, yoğun bakımda bir süre tedavi gördüğü ve dün itibariyle normal servise çıkarıldığını ifade etti. Aile, yakınlarının rahatsızlığına dair kendilerine bilgi verilmediğini ifade etti. 

27 yıldır hapishanede tutulan Özkan’ın tansiyon, zehirli guatr, kemik erimesi, duyma-görme eksikliği ve hafıza kaybı gibi sağlık sorunları bulunuyor. Hapishanede bugüne kadar 5 kez kalp krizi geçiren Özkan, hastanenin verdiği “hapishanede kalamaz” raporlarına rağmen Adli Tıp Kurumu (ATK) tarafından verilen raporlarlar göz önünde bulundurularak tahliye edilmiyor.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir